Upadłość konsumencka w 2016 roku

Upadłość konsumencka pozyskała w ostatnim czasie pokaźne zainteresowanie ze strony konsumentów zadłużonych i nie ma się, czemu zdumiewać.

W mniemaniu albowiem fachowców z branży finansowej i prawniczej w tym momencie jest to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań, jeżeli chodzi o problemy osób zadłużonych i przekredytowanych. Warto, bowiem wspomnieć, że do tej chwili ogłoszenie bankructwa graniczyło niejako z cudem, czego unaocznieniem może być okoliczność, iż z tej instytucji prawnej od chwili jej wprowadzenia skorzystało tylko kilkadziesiąt osób w skali całego naszego państwa.

Wszystko odmieniło się na początku stycznia bieżącego roku, kiedy w życie weszły znowelizowane procedury. W obecnej chwili upadłość konsumencka jest o wiele bardziej osiągalna dla zwykłego Kowalskiego. Wedle prowadzonych statystyk jedynie w pierwszym półroczu tego roku z możności ogłoszenia bankructwa skorzystało ponad kilkaset osób i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie się utrzymywał. Dużo osób (szczególnie tych nadmiernie zadłużonych) zadaje sobie pytanie „czy upadłość konsumencka” jest dla nich poprawnym wyjściem.

Należy przyznać że, na tak narzucone pytanie i ma bezdyskusyjnej odpowiedzi, albowiem wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Każda z nich mówi sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie czy jest w stanie zapoczątkować życie o przysłowiowego zera (trzeba, albowiem nadmienić, iż przeprowadzanie upadłości łączy się często z licytacją majątku, jaki posiada kliknij odniesienie zadłużony w zamysle spełnienia praw wierzycieli).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Upadłość konsumencka w 2016 roku”

Leave a Reply

Gravatar